קנה עכשיו

סקריפט מיספור קבצי 'חבר' מאחד בכל פרק
$35

קבצי עזרה

המדריך המלא

מיספור קבצי 'חבר' מאחד בכל פרק

סקריפט זה נועד לפרוייקט רב טקסט שדורש עבודה עם סקריפט 'חבר'. הסקריפט עושה פעולות שמאפשר מיספור קישורים לפי פרק בקובץ שנוצר ע"י סקריפט 'חבר'.

מצב שבו צריכים סקריפט 'חבר'

יש שני קבצים שלכל אחד מהם קובץ הערות נפרד (קובץ א עם הערות א וקובץ ב עם הערות ב). המחבר רוצה שבספר המודפס, יהיו שני קבצי ההערות מחוברים לטקסט אחד. יוצא שיהיה שני קבצים (א' וב') שקישוריהם משוייכים לקובץ הערות אחד - קובץ ג'. סקריפט 'חבר' נותן מענה למצב כזה ע"י שבשעת עימוד, בכל עמוד ועמוד הוא לוקח את ההערות השייכות לעמוד הנוכחי מכל הקבצים, ומחבר אותם בקובץ אחד. קובץ החדש הזה הוא למעשה קובץ הערות הסופי של הספר.

תפקיד סקריפט שלנו

אחרי העימוד יש לנו קובץ ג' שלם עם כל ההערות המשוייכות. המחבר מתקשר ואומר שהוא רוצה שההערות יהיו ממוספרות מאחד בכל פרק. יש שני קשיים בדבר הזה:

  1. אין סימוני פרק בכל הקבצים אז איך ממספרים מאחד בכל פרק. (וסקריפט השוואת קישורים לא יעזור במקרה כזה)  — לזה יצרנו סקריפט בשם CCBL שמטרתו לעשות בדיוק זה, והוא עושה אותו בקלות. תוכל לראות אותו כאן.
  2. אחרי שיש את הסימוני פרק כנדרש, עדיין קשה איך ממספרים אותם כראוי? נכון שקובץ ג' החדש אין בעיה כי הכל שם ומיספור רץ לפי פרק ייצא כמו צריך. אבל בקבצים הראשיים אין את כל ההערות ולכן מיספור לפי פרק לא ייצא כראוי כי הוא לא מתחשב עם ההערות מקובץ השני שמופיעים בין הערותיו.

סקריפט שלנו בא לתועלת מספר ב למעלה. הסקריפט עובר עמוד עמוד ומוסיף קישור חדש אצל כל קישור באותה עמוד בקובץ א, ואז אצל כל קישור שבאותו עמוד בקובץ ב. אחרי פעולת הסקריפט, עם מיספור מחדש לפי הקישורים החדשים, ייצא תואם בדיוק עם הקובץ 'חבר' שכולל כל ההערות.

מה שעד עכשיו מעמדים היו אומרים "אי אפשר"
עכשיו אומרים "בשמחה"

* יש הנחה כשקונים סקריפט זה ביחד עם סקריפט CCBL

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “מיספור קבצי 'חבר' מאחד בכל פרק”

האימייל לא יוצג באתר.