הורדות

כמה כלי עזר חינמיים לתועלת הקהילה

השימוש בסקריפטים אלו הם על אחריות המשתמש בלבד

 1. סקריפט "השוואת קישורים" משודרג
  (CN-DMD)

  ביחד עם 'תג' בא סקריפט בשם "השוואת קישורים" (או CN.prg) שמשווה סדר הקישורים בין שני טקסטים. במשך השנים, כמה משתמשים שידרגו את הסקריפט בכמה פנים. בסקריפט זה הוספנו כל השידרוגים וגם הוספנו עוד כמה.
  Sep/21/2017
 2. שינוי אותיות לועזיות בין גדול וקטן
  (Case)

  סקריפט זה נועד לטקסט באנגלית. הסקריפט נותן ארבע אפשרויות: 1) להחליף את כל האותיות לגדולות, 2) להחליף את כולם לקטנות, 3) להחליף אות ראשון של כל מלה לאותיות גדולות (סגנון לכותרות באנגלית), 4) להחליף אות ראשון של כל משפט לאותיות גדולות (כפי שצריך להיות בטקסט רץ).
 3. שורות יתומים ואלמנות
  (YA)

  הסקריפט מאפשר חיפוש שורות יתומים (פירושו, שורה ראשונה של פסקה בסוף עמוד) ושורות יתומות (פירושו, שורה אחרונה של פסקה בראש עמוד). אפשר לחפש בקלות ע"י הלחצנים בדיאלוג וכן אפשר לחפש קדימה ואחורה. הסקריפט מתחשב רק עם עמודים, לא טורים.
 4. הפעלת רצף סקריפטים אוטומטי
  (AutoScripts)

  מפעיל רשימה של סקריפטים אוטומטי. המשתמש רושם בקובץ סגנון רשימה של סקריפטים, והרצת סקריפט זה יפעיל את כולם ברצף, אחד אחר השני.
 5. מקלדת

  כלי עזר להכנסת ניקוד וטעמים לטקסט. הסקריפט מציג דף תצוגה למטה במסך עם כל הניקוד והטעמים, ולחיצה על אחת מהם מוסיף אותו לטקסט במקום הסמן. הסקריפט מאוד נוח וחכם ויש בה הרבה אפשרויות.

  (הסקריפט מבוסס על סקריפט Taam שכתב הניק "רב טקסט" שבפורום פרוג.)

 6. בלו ליין
  (BlueLine)

  כלי עזר לבדוק מיקום מדוייק של טקסט בדף התצוגה, וגם למדוד מרחק בין שני דברים בדף. הסקריפט מדביק לדף קווים לפי הגדרת המשתמש. הסקריפט עובד גם כפלאג-אין ובכך מאפשר הדבקת הקו בכל דף אוטומטי.
  Dec/10/2017
 7. סקריפט "הצג" - משודרג

  סקריפט זה הוא שדרוג לסקריפט "הצג" (Hatseg) שבא עם תוכנת תג. סקריפט "הצג" מציג טקסט הנבחר בדף תצוגה בצורה גדולה. סקריפט שלנו ייצור דף תצוגה רק לפי המידה הנצרכת לטקסט המוצג, וגם מסיר את הגבול לכמה טקסט אפשר להציג בדף אחד. עוד נוסף לסקריפט שאפשר לסגור את הדף ע"י מקש ESC.
 8. סקריפט "הגדרת סוג הדפסה" - משודרג

  מאפשר להגדיר סוג ההדפסה לקובץ. כנודע, יש שלשה סוגי הדפסה בתג: רגיל, הערות, ורב טקסט. הבעיה היא שיש פקודה מיוחדת לכל אחת מהם, ולכן צריך לבחור משלשה תפריטים או להקצות שלשה מקשי קיצור ולכוון כל פעם אל הנכון. סקריפט זה מאפשר הגדרת סוג ההדפסה לפי קובץ, ומכאן ואילך צריך רק להפעיל הסקריפט והוא יפעיל את ההדפסה הנכונה.

  (הסקריפט נכתב בתחילה ע"י ניק "רב טקסט" שבפורום פרוג. ניתן לראות אודות מקור הסקריפט ושדרוג שלנו כאן.

 9. סקריפט "פתח מחדש" - משודרג

  ביחד עם תג, מגיע סקריפט בשם reopen שמטרתו לפתוח את הקובץ הנוכחי מחדש בלי לשמור אותו. אנו מציגים כאן שדרוג קטן לסקריפט ההיא, שהסקריפט יפתח את הקובץ מחדש באותו גודל ומיקום וגם מיקום הסמן, שהיה לפני הפעלתו.

עד כאן כעת, אבל יש לנו עוד הרבה להעלות.
בעז"ה בקרוב ...

סגור לתגובות.