קנה עכשיו

סקריפט תיקון כותרות נשלפות ארוכות
$100

קבצי עזרה

המדריך המלא

תיקון כותרות נשלפות ארוכות

הסקריפט מטפל בכותרות ארוכות בצורה אוטומטי - בכותרות רגילות וגם בכותרות נשלפות!

סקריפט זה נותן מענה למצבים שהכותרת בראש הדף ארוך מדי. להמחשה: כל ספרים הם מלאים כותרות, ולפעמים, הכותרת יכולה להיות ארוכה מדי ונמצאת שהכותרת נוגעת במספר העמוד, או שסתם נהיית צפופה. מצב זה שכיח יותר בספרים שהכותרת שלהם מובנית מכמה דברים - כגון ששם הספר "תורה לשמה" משני קצוות הכותרת, ובאמצע יש את שם הפרק כגון "בענין מתוך שלא לשמה בא לשמה", ששם הפרק נוגע במלים שבצדדים. (ויש גם כותרות יותר מורכבות מזה) - ראה תמונה למטה.

במקרים כאלו צריכים לטפל בכותרת באופן ידני כדי שתתאים למקומו. יש כמה דרכים לסדר את הבעיה הנ"ל, דרך אחד הוא לשבור אותו לשני שורות מאוזנות. אולם, הגם שיכולים לסדר זאת בצורה ידני לכותרות שלא נשלפות (ואם יש הרבה, זה קשה מאוד), מ"מ לכותרות הנשלפות זה כמעט א"א.

לתועלת הזאת, ע"פ הצעת ר' דניאל הי"ו, עשינו סקריפט זה. הסקריפט עובד כפלאג-אין, ובאמצע ההדפסה או החלוקה או התצוגה הסקריפט מטפל בכותרות אלו כפי הגדרות המשתמש.

לפני פעולת הסקריפט:

אחרי פעולת הסקריפט:

יש בסקריפט מגוון אפשרויות של טיפול במצבים אלה:

  • רווח בין מלים
  • הצרת אותיות
  • רווח בין אותיות
  • גודל הפונט
  • שבירת שורה
  • הגדרת מיקום השבירה

ובנוסף, אפשר גם להגדיר לכל אפשרות גבול מסויים. גם אפשר להגדיר "רמה" של כל אפשרות והכוונה, אם ומתי הסקריפט ינסה לעשות פעולה זאת.

להסבר מלא, תוריד את הפידיאף - ותהנה!

חוות דעת

  1. יצחק

    סקריפ נפלא אבל כמעט ולא משתמשים בו, כי על הרוב אין לזה ביקוש אצל מחברי הספרים. יש מצב שמבקשים לעשות כמה שורות בכותרת, אבל לצורך כך לא צריך לסקריפ זה

הוסף חוות דעת

האימייל לא יוצג באתר.