קנה עכשיו

סקריפט חיפוש גלובלי
$75

קבצי עזרה

המדריך המלא

חיפוש גלובלי

כלי עוצמתי לחיפוש (כולל כל האפשרויות של התוכנה ועוד) ובפרט ברב קבצים. הסקריפט גם פולט דו״ח תוצאות החיפוש, באיזה עמודים מצא וכמה בעמוד. גם נותן דרך קלות להגיע למקומות שנמצא הטקסט.

סקריפט זה נותן שליטה ועוצמה בחיפוש בתוך פרוייקט. החיפוש של הסקריפט נותן את כל האפשרויות של התוכנה (גם האופציות החדשות, חוץ מהתייחס לתכונות), ומוסיף דברים חשובים. עיקר הכוח של הסקריפט הוא בחיפוש על הרבה קבצים, ודו"ח התוצאות, וכדלהלן.

חיפוש

החיפוש של הסקריפט הוא מאוד דומה לחיפוש של התוכנה וממילא יהיה קל לכל משתמש תג להשתמש בו. הסקריפט נותן את כל האפשרויות חיפוש שהתוכנה נותן, חוץ מהתייחסות לתכונות.

מעלה חשובה: מעלה גדולה ונחמדה שהסקריפט נותן הוא האפשרות להתעלם מתווים מיוחדים. הרבה פעמים רוצים לחפש משהו בקובץ אבל התוכנה לא מוצא אותו מחמת שיש איזה תו מיוחד מפריע, כגון קודים או רווח קבוע או אילוץ סוף שורה או הוספת גוף ועוד כדומה. המשתמש צריך ליכנס לחיפוש, לסמן ג'וקרים, ולהוסיף את כל האפשרויות של תווים מיוחדים אלו כדי לחפש את הטקסט כראוי. בסקריפט זה, אפשר לעשות כל זה בסימון אפשרות אחד!

חיפוש ברב קבצים:

כאמור, הכוח הגדול של הסקריפט הוא באפשרות לחפש על ידו בהרבה קבצים בבת אחת. מי שעובד בפרוייקט עם הרבה קבצים, או מי שעורך ספר ויש לו כמה קבצים, חיפוש זה יהיה ללא תחליף!

אפשרויות הגדרת הקבצים:

 • קובץ הנוכחי: פשוטו כמשמעו, כולל אפשרות דו"ח כדלהלן.
 • כל קבצים הפתוחים: הסקריפט יחפש את מה שבתיבת חיפוש בכל הקבצים הפתוחים. לפעמים, צריכים לחפש רק בקבצים פתוחים כגון שרוצים להחליף רק בקבצים מסויימים של הפרוייקט, או שמדובר בקבצים במקומות מפוזרים.
 • חדש כל הקבצים בתקייה הנוכחית: הסקריפט יחפש את מה שבתיבת חיפוש בכל הקבצים שבתקייה הנוכחית. התועלת בזה ברור, שאפשר לחפש טקסט בכל הקבצים שבתקייה הנוכחית, בפרויקט הנוכחי, בלי לפתוח אותם. (ראה עוד בהמשך)
 • בחירת קבצים ע"י דיאלוג: הסקריפט נותן אפשרות לבחור מדיאלוג (כגון דיאלוג של "פתח קבצים" של התוכנה) את הקבצים שבהם רוצה לחפש. אפשר גם לבחור מכמה תקיות שונות. במצב זה, הסקריפט יוצר דיאלוג עם שמות הקבצים ותוכל לסמן ולבטל סימון מאיזה קבצים לחפש.
 • סט קבצים: זה כלי עצום לבעלי פרוייקט גדול! המשתמש עושה רשימה של קבצים במחשב שלו, לא משנה איפה הם מונחים, וקורא לו שם. אח"כ אפשר לבחור "סט" זה מרשימה נגללת שבדיאלוג והסקריפט יחפש בכל הקבצים שברשימה.
  דוגמא לתועלת בזה: יש פרוייקט חומש, וכל ספר של התורה נמצא בתקייה נפרדת. אם רצית כעת בא הצורך לחפש מלה בכל הקבצים. אם הגדרת כל הקבצים בסט, תוכל לחפש בכולם בבת אחת בקלות!
  עוד דוגמא: הוצאת ספרי תפלה. הוציאו סידור, מחזורים ועוד. כל ספר נמצא בתקייה בפני עצמו. עכשיו רוצים לברר איך נקדו מלה, או איך כתבו הוראה מסויימת. עושים סט של כל קבצים אלו, ובלחיצה אחת מחפשים בכולם!
  חדש בעדכון 2.0, אפשר לרשום גם שם תקייה והסקריפט יחפש בכל הקבצים שבתקייה ההיא, ואין צריך לרשום כל קובץ בנפרד.

תוצאות החיפוש

עוד מעלה חשובה של הסקריפט הוא הצגת תוצאות החיפוש. הסקריפט מציג תוצאות חיפוש בשני דרכים:

 • בדיאלוג: אחרי החיפוש, הסקריפט מציג דיאלוג עם התוצאות. במצב רגיל, יש בדיאלוג לחצן אחד לכל קובץ שבה נמצא הטקסט, ולחיצה עליו יביא את הקובץ לחזית (אפילו אם היה סגור). ואז אפשר להגיע למיקום הטקסט ע"י לחיצה על לחצן "הבא". במצב דו"ח, הסקריפט יוצר דיאלוג מאוד מתקדם, שמצגי שם של כל קובץ שבה נמצא הטקסט, עם רשימה נגללת של כל העמודים שבהם נמצא הטקסט, וגם הכמות.
 • דו"ח: כשמגדירים בסקריפט להוציא דו"ח, אחרי החיפוש יהיה לחצן בדיאלוג "דו"ח מלא" ולחיצה עליו יציג במסך דו"ח נקי וברור עם מידע מדוייקת על איפה נמצא הטקסט. דו"ח זה ניתן להעתקה ולהדבקה, כך שתוכל לעבור על עמודים אלו בזמן אחר, או לשלוח אותו למישהו אחר.

כלי חשוב לכל משתמש, וכלי נצרך למנהל פרוייקט!

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “חיפוש גלובלי”

האימייל לא יוצג באתר.