קנה עכשיו

סקריפט העתק פרקים לפי קישורים
$50

קבצי עזרה

המדריך המלא

העתק פרקים לפי קישורים

מאפשר העתקת סימוני פרקים מקובץ לקובץ לפי הקישורים שמקשרים ביניהם. זה נצרך בפרוייקטים שבנוי עם פרקים ואין סימוני פרק בקבצי ההערות. לדוגמא, רוצים שההערות יתחילו בכל פרק ממספר אחד.

תיאור הסקריפט

יש כמה דוגמאות למצבים שצריכים להעתיק סימוני פרקים מקובץ לקובץ בהתאם, ויבואר לקמן. לזה נועד סקריפט זה, ומאפשר פעולה זאת בשלשה דרכים:

  1. העתקת פרקים מקובץ אחד לקובץ אחד
  2. העתקת פרקים מקובץ אחד להרבה קבצים
  3. העתקת פרקים מהרבה קבצים לקובץ אחד

קצת דוגמאות בקצרה

דוגמא 1: מקבלים ספר עם הערות לעמד והמחבר רוצה שההערות יהיו ממוספרים ממספר 1 בכל פרק.

דוגמא 2: מאוד שכיח שיהיה הפניות בתוך הקובץ, כגון "ראה עמוד כג" או "ראה פרק ג' סימן ד'". בדרך כלל משתמשים עם סקריפט הפניית קישורים לעשות את העבודה. אבל אם מדובר בספר שמחולק לפרקים, סקריפט הנ"ל רק יצליח אם יש סימוני פרק (כי בלא"ה לא יידע לקשר לקישור הנכון).

דוגמא 3: קבלנו ספר לעמד ע"פ פרקים. עשינו את העימוד והמחבר אומר שצריך תיקונים. מייצאים את הקובץ ושולחים אליו. הוא עושה תיקונים ומחזיר את הקובץ ושמת לב שהפרקים נמחקו או השתבשו. עכשיו רוצים להעתיק מקובץ הישן לקובץ החדש ע"פ הקישורים.

דוגמא 4: בפרוייקט רב טקסט שמשתמשים בה עם סקריפט "חבר", והמחבר רוצה שההערות שמחובר ע"י סקריפט הנ"ל יהיו ממוספרים ממספר אחד בכל פרק. עבודה זה יותר נדיר מדוגמאות הנ"ל, אבל העבודה בה הרבה יותר קשה ומסובך!
(לגבי מצב זה, יש לנו עוד סקריפט לעזור בענין אחר. ראה סקריפט מיספור קבצי 'חבר' מאחד בכל פרק)

יש לציין, שלדוגמא 1 למעלה (וכמו כן לדוגמא 2-3 עם יותר עבודה), יש סקריפט שבא עם תג שנקרא "השוואת קישורים" (בשם CN) ותפקידו להשוות הקישורים שבשני קבצים, ויש בה גם אופציה לתקן את הקישורים לפי קובץ הראשון. יוצא שאחרי הפעלת סקריפט הנ"ל (ובדיקת הפלט) הכל תוקן. אבל, יש שרוצים סימוני פרק בתוך הקבצי הערות ג"כ בגלל הסדר והביטוח, ועוד יותר שבכך חוסכים את העבודה עם סקריפט הנ"ל, ומיספור רגיל יספיק. (ובהרבה קבצים מרוויחים עוד שא"צ להפעיל סקריפט הנ"ל על כל הקבצים!)

בכל מקרים הנ"ל, העבודה רבה ובפרט בספרים גדולים. ואם מדובר בספר רב טקסט שיש כמה קבצי-בת קשורים לקובץ הראשי, העבודה נהיית יותר קשה פי כמה!

בסקריפט שלנו אפשר בקלות להעתיק סימוני פרק מקובץ אחד לקובץ אחר, או אפילו לקבצים רבים אחרים, בלחיצה אחת!

* תסתכל בקובץ הסבר לתיאור מורחב יותר

מקובץ אחד להרבה קבצים

מהרבה קבצים לקובץ אחד

* יש הנחה כשקונים סקריפט זה ביחד עם סקריפט NCBP

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “העתק פרקים לפי קישורים”

האימייל לא יוצג באתר.