קנה עכשיו

סקריפט אזן כותרות ארוכות
$50

קבצי עזרה

המדריך המלא

סרטוני הדרכה

סרטון הדגמה

אזן כותרות ארוכות

עיצוב כותרות ארוכות מידאי + עיצוב טקסטים קצרים בצורה סימטרית.

הסקריפט מטפל במצבים בהם יש לנו כותרת (או טקסט קצר אחר) שהשורה האחרונה שלה קצרה באופן בולט ומפריעה לעיצוב הנקי. – הסקריפט פשוט מחלק את הטקסט באופן שווה בין השורות.

כידוע, אחד התפקידים המכובדים של מעמד, זה לדאוג שלא תהיה מילה בודדת בשורה האחרונה של הטקסט. שכן מילה אחת כנגד טקסט שלם רחב, איננה נראית טוב.

לצורך זה, מגיע יחד עם תוכנת תג הסקריפט 'התאמת פיסקא' (פיט), שאף עבר שכלולים רבים על ידינו, ואפשר להשיגו בצורה משודרגת מאד (סקריפט פיט7).

שיטת העבודה של הסקריפט הנ"ל מבוססת על טיפול ברווחים שבין המילים ובהצרה של האותיות, הסקריפט מגדיל מעט את הרווחים או מצמצם וכו' עד שהשורה האחרונה נראית מלאה ויפה, ואמנם בקטעי טקסט גדולים שיטה זו עובדת יפה מאד, שכן במעט ריווח – שאינו ניכר לעין הקורא - מושגת המטרה הנ"ל.

אך בקטעים קצרים, או בכותרות בנות שתי שורות לדוגמא, שיטה זו אינה יעילה, שכן כדי למלאות שורה אחרונה יצטרך הסקריפט לעשות רווח מאד גדול בין המילים של השורה הראשונה, באופן מכוער ביותר.

בדיוק לצורך זה – נולד הסקריפט BRL! הסקריפט מחשב את מספר המילים שבפיסקה, ומחלק אותם בצורה שווה בין השורות של הפיסקה, תוך כדי שהוא שותל מעברי שורה מאולצים (Alt + F). ואז קורה דבר כזה;

 1. בכותרות ראשיות, שהן בדרך כלל ממורכזות, או מיושרות לימין, אין צורך להוסיף שום דבר, פשוט מאד, ברגע שהטקסט מתחלק בשווה בין השורות, הוא מתמרכז או מתיישר הצידה באופן אוטומטי. והשורות נהפכות להיות דומות ככל האפשר באורכן. ואם כי דבר כזה אפשר לעשות בצורה ידנית גם כן (היינו, לשתול מעבר שורה ידני), הרי שכאשר מדובר בעשרות ומאות כותרות, הדבר נהפך למלאכה עצומה וקשה, מה שנעשה ע"י הסקריפט במקש אחד.

  לפני פעולת הסקריפט:

  אחרי פעולת הסקריפט: 2. בטקסטים שהמעמד הגדיר שיהיה להם יישור לשני הצדדים, מה שגורם שאחרי שתילת שבירות שורה הטקסט נעשה מרווח מאד (ממש כמו אם היינו משתמשים עם סקריפט התאמת פיסקה), הסקריפט פשוט עושה כניסה לטקסט מימין או משמאל או משני הצדדים (תלוי לפי איך שהשורה האחרונה מוגדרת, לדוגמא אם מוגדר שהשורה האחרונה תהיה לאמצע אז הסקריפט עושה כניסה משני הצדדים). פעולה זו, איננה אפשרית כמעט בצורה ידנית, מאחר ובכל פיסקה יש לחשב כניסה שונה, מה שמצריך עבודה רבה על כל פיסקה בפני עצמה, עם הסקריפט – זה פשוט נעשה אוטומטית!.

  לפני פעולת הסקריפט:

  אחרי פעולת הסקריפט:

עבודה שמעמדים לא היו רוצים לעשות, נהיה לתענוג!

חוות דעת

 1. ח.ו., א"י

  תודה על עוד סקריפט נפלא!!

 2. אברהם ויסבלום

  סקריפט מדהים, תענוג לעבוד איתו – ועם היוצר שלו…
  DMD חזק ואמץ, עם ישראל צריך עוד כמה לבבות טובים כמוך – ונושענו.

הוסף חוות דעת

האימייל לא יוצג באתר.